ליקויי בניה
בדק בית
איתור ליקויי בניה
דוגמאות ליקויי בניה
מחיר בדק בית
ביקורת מבנים
עורכי דין בניה ונדלן
חברות בניה
ניסור בטון
קידום אתר בניה

ליקויי בניה - דף בית ליקויי בניה

דוגמאות ליקויי בניה


קבלן שמשרד השיכון יאשר לו ליקויי בניה המסכן חיים ?
דוגמאות של ליקויים קיימים בשפע. רק בישראל לצערנו כשפותחים ברז מים או שוטפים רצפה עם מים, המים זורמים בתוך צנרת החשמל באים במגע עם החוטים ועם חיבורי החשמל - 220V מתוך שקע החשמל המים מטפטפים לסלון בבית מעברו השני של הקיר. המים גורמים לקצרים חשמליים, וקיים סיכויי גבוה להתחשמלות, התופעה מהווה סכנת חיים, כולל סכנת התחשמלות של דיירי הבית. בנוכחות נציג הקבלן, שהינו שותף/בעלים בחברה הוצג לפני בודקי הבית וגם לפני מומחה שמינה בית המשפט בהסכמת הקבלן - ליקויי בניה חמור זה. הקבלן ידע לפני הגשת התביעה, ויודע כיום על סכנת חיים זו. הקבלן לא תיקן סכנת חיים זו. מסרב להכיר באחריותו. לטענתו הבדיקה לא כשרה/ראוייה/בוצעה כייאות.
קבלן חמוד : את הבדיקה מבצעים עם מים, הוא הוזמן שוב לפתוח את ברז המים. או לשפוך דלי מים ברצפת חדר כביסה. ואז נראה כיצד המים יוצאים מתוך שקע החשמל בצידו השני של הקיר. כמובן שסרב - ושילם גם סכום כסף פיצויי גבוה מאוד בבית המשפט לאותם דיירים.

ליקויי בניה במשרד השיכון
במהלך השנים הועלו על ידם טענות קשות גם כלפי משרד השיכון. השאלות שנשאלו נותרו פתוחות גם לאחר 7 שנים. ככה זה בפוליטיקה.
אדוני שר הבינויי והשיכון : האם היית מרשה לזה לקרות בביתך ?
האם הייתם מסכימים שיהיה ליקוי בניה כזה במשרד ?
סכנת התחשמלות מוחשית, הייתם מסכימים לכסן את חייכם בהתחשמלות ?
פתיחת ברז מים,או שטיפת רצפה עם מים. המים זורמים בתוך צנרת החשמל - 220V , באים במגע עם צנרת החשמל ועם חיבורי החשמל, ומתנקזים לשלולית גדולה בסלון. המים זורמים דרך שקע החשמל ונמצאים במגע עם מתח החשמל. האם בביתך היית מוכן לדרוך בשלולית מחשמלת המהווה סכנת חיים ?

אז מדוע אינכם לוקחים את האחריות על הקבלן ?
מדוע אתם פוחדים מהקבלן הנל ?
- האם לקבלן יש קשרים מיוחדים במשרד השיכון ?
- מי במשרד השיכון מגוננן על קבלן בניה זה ?
- מדוע אתם חוששים לשלול את רישיונו כקבלן רשום ?
- האם השחיתות הגיעה גם למשרד השיכון ?

ליקויי בניה אחרים
- בביניין משותף חדש שהוקם ונבנה כקומפלקס של דירות יוקרה, נחשף סדק מתחת לאחת המרפסות במבנה. בעלי הדירה פנו אל הקבלן ויידעו אותו לגבי הגילויי שהעלה לא מעט חששות. מצידו הוא פתר אותם בתשובות של מה פתאום וזה סתם ולא יקרה כלום...וכהנה. חצי שנה לפני הכניסה למגורים - המרפסת קרסה ונישארה תלוייה על ברזלי היציקה. : חאפ לאפ של איכות הקבלנים בארץ.
הצעת מחיר לביצוע בדק בית

- גם באזור חיפה במבנה מגורים בן ארבע קומות לא בוצע כלל איטום בגג. הרטיבות היתה קשה מאוד עד שחלקי טיח מתקרת הבתים בקומה הרביעית החלו להתפורר, הצטבר עובש רב וריחות איומים בכל הבניין - בעיקר במדרגות. הבדיקה בוצעה על ידי שמאי וכולם ממתינים לתוצאות כיצד ניתן לתקן זאת - ובכלל מה גובה הכסום שיתבעו את חברת הבניה.
בדק בית    ליקויי בניה