ליקויי בניה
בדק בית
איתור ליקויי בניה
דוגמאות ליקויי בניה
מחיר בדק בית
ביקורת מבנים
עורכי דין בניה ונדלן
חברות בניה
ניסור בטון
קידום אתר בניה

ליקויי בניה - דף בית ליקויי בניה

איתור ליקויי בניה
המלאכה והיכולת לאתר את כל הליקויים הגלויים וגם כאלו שנסתרים מצוייה רק בידי מי שמכיר את התקן לפרטיו, וכבר עבר לא מעט בדיקות בבתים ומבנים ויודע מי מהם שכיחים ואלו נקודות תורפה מצויים בכל רכיב של הדירה או שטח ציבורי משותף של בניין בן כמה דירות למגורים. כאשר הוא מגלה אי התאמה בין התכנית של האדריכל ומהנדס הקונסטרוקציה והשוואה גם למפרט הטכני שבו רשומים כל המרכיבים שיהיו הדירה והוסכם עליהם בחוזה המכירה עד לרמת פרוט של סוגי המנורות בתקרה ואם זו תאורת חירום בממד או אפילו אמבטיה וכדומה. את כל מה שגילה ואיתר במשך הביקורת הוא ישווה לדרישות התקן הישראלי החל על חברות לבניה וכל אי התאמה או חריגה שנחשבת כעת ליקוי בניה תצויין בדוח. זה המקום לציין כי גם ליקויים אסתטים שלא מוסיפים יופי ופוגעים במראה של הדירה יועלו על הכתב כאילו היו ליקויים. הליקויים הכי בולטים שגם בעלי הבית יכולים לזהותם בנקל הינם : רטיבות ברצפה או קירות, חוסר רכיב פריט מסויים בבית כמו שקע לחשמל וייתכן שחסרה בכלל תשתית במקום, אריחים או בלטות שבורות וסדוקות או מתפקרות, היעדרות ואי הימצאותם של תריסים בחלונות, קירות עקומים בצורה מוגזמת, צנרת ביוב סתומה - לא עלינו והיו מקרים בהם עובדי הקבלן מתוך רוע או צרות עין וסתם נקמה פשוט סתמו אותם במכוון מלכתחילה בעת הבניה עם סמרטוט שתקוע עמוק באמצע הצינור או סתם שאריות של חמרי בנייה בתוך צנרת המים והניקוז של השופכין הנמצא מתחת לריצוף.

מיכשור לאיתור ליקויי בניה
למקצוענים הרציניים ישנם כמה מכשירי עזר גילוי ואיתור ליקויים כמו מד מרחק אשר בעזרתו ניתן לחשב את שטח המבנה או חדר קיים ואל תתפלאו לגלות כי הגודל אינו תואם את השירטוט המבני ואת המידה המצויינת בחוזה הדירה. קבלנים ינסו לבלבל אתכם עם מונחים של אילוצים טכניים או מידות נטו וברוטו ואחרים גם ממהרים לצוטט כי יש אחוזי פחת בשטח וזה מותר בחוק - שטויות במיץ. מכשיר אחר הוא מד לחות או רטיבות מתחת לריצוף או קרמיקה וכדאי לחפש רטיבות גם אם הרצפה נראת יבשה ואין עליה כתמים משונים שמעידים על כך. השימוש בחול לא מתאים או איוטן גרוע הינם אחד הגורמים לרטיבות ולפעמים הם ייחשפו רק לאחר שנה או יותר בעקבות השימוש המרובה במים. עוד ציוד לגילויי בעיות וצרות אחרות יכול להיות מכשירי זיהויי קרינה רדיואקטיוית פנמצאת בשטח הבית ונובעת אולי מארון חשמל או שנאי באיזור המגורים. כאן הדעות חלוקות וישנן לא מעט השגות מי אחראי להם, ומקומם של המשפטנים נדרש לתופעה זו.
בדיקה ואבחון של איכות הבטון מומלץ לבצע עם חברת איזוטופ - חברה דינמית, מתקדמת ומובילה בתחום שירותי בקרה לענף הבנייה ובין מכלולי השירותים שלהם מבצעים גם בדיקות לשלד המבנה, בדיקות סוניות, אולטראסוניות וגמא ויכולים לאמוד במעבדות שלהם את האיכות של היציקה של קבלן השלד.

בדק בית    ליקויי בניה