ליקויי בניה
בדק בית
איתור ליקויי בניה
דוגמאות ליקויי בניה
מחיר בדק בית
ביקורת מבנים
עורכי דין בניה ונדלן
חברות בניה
ניסור בטון
קידום אתר בניה

ליקויי בניה - דף בית ליקויי בניה

ביקורת מבנים
ביקורת מבנים הינו מונח כללי החופף למונח בדק בית. ביקורת מבנה מתבצעת בבתים פרטיים, מבניה משותף המכיל מספר יחידות דיור מבנים ציבוריים מבנים המאכלסים משרדים או עסקים אחרים מבני תעשיה וכדומה. ייתכן כי המושג צמח בקרב הציבור עקב דרישה וישום בדיקות של כמה בתים במבנה משותף כאשר לא בודקים את כולם - אם יש רבים מידי - אלא דוגמים כמה בודדים ועורכים תחשיב ממוצע לכל בעלי הדירות בבניין. ובאותו האופן הדיירים שכן ישמו הלכה למעשה את התביעה וקיבלו פיצויים מתחלקים בהם בצורה שווה או לפי הסכם אחר שריר שקבעו בניהם.

ביקורת בניה
היות ואיכות הבניה בישראל לא מן הגבוהות בהשוואה למדינות המערב, והפיקוח על טיב הבניה מצד הגורמים האחראיים לוקה בחסר, לראייה אתר מחאה זה המציג ליקויי בניה שנעשו על ידי הקבלן, אם במכוון אם בלא ידיעה ואם מתוך זילזול או מתוך רצון לחסוך חמרי בניה. המאפיין של תרבות שירות ישראלית לחפפף ולנסות להגדיל את הרווח של המבצע, אפילו קבלי משנה ומצד שני אי הפעלת סמכות של משרד השיכון או לפחות הממונה על הקבלנים כאילו היה גושפנקא להמשך הנורמה שהשתרשה מזה עשרות שנים בארץ. גם המצג של בניית גשרים שהתמוטטו - להזכרכם במכביה או מחלף שקרס על מכונית בתל אביב בכי רע. תוסיפו לכך את אולם האירועים אשר רצפתו קרסה במהלך החתונה בירושלים ובנקל נבין שבענף פועלים לא רק מהנדסי בניה טובים ומוכרים, אלא גם אחדים שרק הזמן בעתיד לבוא עוד יחשוף אי אלו מפגעי בניינים קיימים. חלקם של אנשי הרכש לא נפקד והם מבחינת החוק אמורים להיות אחראיים לקניית חמרי גלם תיקניים אבל לא קשה לנחש כי גם מאיזורי הרשות הפלסטינאית זולגים חמרי בנייה לא איכותיים שעומדים בסטנדרט מתאים לרדישות האיכות.

תהליך ביקורת מבנה
ראשית , רכשתם בית או דירה ( דירת קרקע או קוטג, או דירה במבנה משותף עם עוד דיירים ) מזל טוב, לכם גם אם למראית עין נראה שאיכות המבנה או הדירה משביעה רצון ובחנתם את הדירה על כל חלקיה ולא הבחנתם בליקויים, אין הדבר מצביע על כך שהאיכות של המבנה טובה. לכם כרוכשים אין אין הכלים ו/או הידע המיקצועי לבצע ביקורת מבנה באופן עצמאי. מניסיון, יש מספיק חברות המבצעות ביקורת על ידי מהנדסים מומחים בעלי ניסיון וידע מקיף אשר יספקו את השירות. פנו אל חברות המומחות לביצוע ביקורת, בקשו הצעת מחיר לביצוע ובררו האם הם מגישים חוות דעת מקצועית. נסו לברר באילו מקרים הם היו מעורבים, מי המהנדסים אשר מבצעים את הבדיקה הלכה למעשה. את הבדיקה ההנדסית יש לבצע רק על ידי מהנדס בניין מומחה, אשר יגיש לכם לאחר תקופה קצרה חוות דעת הנדסית.

דוח ביקורת מבנים
קראו את הדוח, נסו להבין כל התייחסות בדוח לכל ליקויי או מפגע או צרה אחרת לא עלינו שהתגלתה במבנה. סמנו פרקים וסעיפים אשר לא הבנתם את פשרם או משמעותם, ואז פנו אל החברה שביצעה ביקורת זו להסברים והנחיות. אחרי שהחכמת ולמדתם את מכלול הדוח, את כל התיקונים הנידרשים או ליקויים שלא ברי תיקון, פנו אל הקבלן הציגו את הממצאים ודירשו לתקנם - אם אפשרי הדבר. לגבי ליקויים שאינם ברי תיקון, ויש כאלה דרשו פיצויי כספי, לפי הערכת דוח הביקורת אשר קיבלת מהחברה שביצעה את הבדיקות. אם יש הסכמה מצד הקבלן / חברת הבנייה טוב, נסו להגיע עם הקבלן להסכמה, גם אם יש צורך בפעולת גישור או בוררות בהתערבות מומחה. זיכרו כי ישנם חלקים בשטח המשותף לכל הדיירים כגון לובי או מחסן, מקלט ואפילו מעלית וההתייחסות בהתאם. אם לא כמו בהרבה מקרים הקבלן יתנער מאחריותו, שיקלו פניה לערכאות משפטיות כולל התייעצות עם עורכי דין מומחה בתחום בניה נדלן ומקרקעין.

עורכי דין
בארצנו יש הרבה עורכי דין, או משרדי עורכי דין.
חשוב לפנות אל עורכי דין מומחים בתחום, אשר מכירים את החוק על כל נדבכיו ובעלי ניסיון בתביעת קבלני בנייה או חברות בניה. בקשו לראות פסקי דין או תוצאות של תביעות משפטיות שהוא ייצג בבית המשפט, ורק אז שיקלו את הכדאיות של הבחירה.
צמצמו את הרשימה של עורכי הדין שאיתרתם, ובחרו לכם עורך דין אשר יבחן את המקרה יגיש את התביעה וינהל את המשפט מול קבלן הבניה.


קישורים מועילים : אתרים בתחום ענף הבניה, ספקי שרות קבלנים חברות בניה וכדומה

בדק בית    ליקויי בניה